Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #91
Re: Fotografia
radzio napisał(a):
Szymcio napisał(a):Zazdroszczę Radkowi tego sprzętu.
To nie aparat robi zdjęcia, a człowiek ;-). Jest taka fajna przypowiastka...

Przychodzi znany fotograf do restauracji i obsługuje go równie znany szef kuchni. Szef kuchni mówi do fotografa:
- robi pan świetne zdjęcia... musi mieć pan bardzo dobry sprzęt
Ale fotograf nie skomentował tego. Zjadł pyszne potrawy po czym powiedział szefowi kuchni:
- świetnie pan gotuje... musi mieć pan naprawdę dobre garnki

Słuchaj Radzia, dobrze gada Wink Są ludzie co robią zwykłymi kompaktami takie zdjęcia, że to się w głowie nie mieści. Zresztą pogooglaj. Fakt, że sprzęt ułatwia wiele rzeczy ale nie zrobi ładnego zdjęcia za człowieka.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
13-06-2009 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #92
Re: Fotografia
fidain napisał(a):Słuchaj Radzia, dobrze gada Wink Są ludzie co robią zwykłymi kompaktami takie zdjęcia, że to się w głowie nie mieści. Zresztą pogooglaj. Fakt, że sprzęt ułatwia wiele rzeczy ale nie zrobi ładnego zdjęcia za człowieka.

Im droższy sprzęt tym łatwiej się robi i np nie trzeba się tak przejmować, aby pewnie trzymać aparat (rozmazane zdjęcia). Pamiętam jak na koncercie Myslovitz niektórzy dziwnie na mnie się patrzyli jak miałem założoną stałkę 50mm 1.8 (http://i.testfreaks.co.uk/images/produc ... 435548.jpg - tyci tani, obiektyw, ale jasny Big Grin) a szpece mieli obiektywy klasy "L" ( cena od ok 5 - 10 tys.) i owszem ja musiałem się bardzo wysilać aby zdjęcia jako tako wyszły. Oni mieli o wiele łatwiej, ale to wszystko. Zresztą jak ktoś zdjęć nie umie robić to jak dasz mu aparat za 20 tysięcy + zestaw obiektywów za następne 30 tysięcy to wątpię, aby nagle zaczął robić lepsze zdjęcia. W książce Nationala, którą polecam autorzy są tego samego zdania ;-)

Szymciu ty masz to:
[Obrazek: 72157600293572960_model_large_03856c75e0.jpg]

Jeśli tak... to patrz co ludzie tym aparatem robią:

[Obrazek: 3517763131_f52a069c11.jpg]
http://www.flickr.com/photos/manusanchez/2986132473/
[Obrazek: 3499502280_a1a8ce4474.jpg]
[Obrazek: 2632920048_6992820cf7.jpg]
[Obrazek: 2914585649_45b019964e.jpg]

Tak więc nie narzekaj na swój sprzęt, tylko inwestuj w książkę, aby poznać technikę i ruszaj w świat i rób zdjęcia! Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
13-06-2009 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #93
Re: Fotografia
radzio napisał(a):Ale powiem Ci, że ostatnio mam fazę na takie zdjęcia po ukosie

Ja też. Ostatnio jak robiłem zdjęcia w szkole podczas pokazu ASG (fota belfra od fizyki właśnie stamtąd pochodzi) to też pstrykałem po ukosie. Nie wiem jak w przypadku Radka, ale dla mnie to taki powiew profesjonalizmu Tongue

radzio napisał(a):To nie aparat robi zdjęcia, a człowiek

Wiadomo, jednak po prostu chciałbym mieć taki aparat jak Twój, pobawić się w nowe funkcje, itp.

radzio napisał(a):Jak chcesz się zająć na poważnie (czyt. bardziej świadomie) fotografią to polecam książkę

Właśnie też myślałem nad zakupem jakiejś dobrej książki o tej tematyce. Może w wakacje sobie sprawię, lub poproszę kogoś, by zamiast głupiego byka z wibrującymi jądrami kupił mi na osiemnastkę coś takiego.

A to, coś mi teraz pokazał, to... O, kurczę. Chyba muszę zacząć eksploatować mój aparat do granic możliwości!

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
13-06-2009 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #94
Re: Fotografia
Akurat w tych fotach duuużo to photoshop (szczególnie w pierwszym) co nie zmienia faktu, że dobry kadr, światło itd. to 70% sukcesu. Zresztą są też piękne zdjęcia, które nie potrzebują obróbki. Także ćwicz, ćwicz. Ja niestety nie mam czasu na fotografię Sad

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
13-06-2009 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #95
Re: Fotografia
A ja mam Smile Wakacje są, można robić co się chce. A jak dobrze pójdzie, to pojadę w góry lub nad morze i tam dopiero zrobię prawdziwy test mojemu Soniaczowi Smile Zresztą, na mojej wiosce jest tyle rzeczy do fotografowania, że czasem to aż mi się aparat pali w rękach. Ostatnio np. była wielka atrakcja pt. "Tęcza nad lasem" Smile

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
13-06-2009 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #96
Re: Fotografia
Szymcio napisał(a):Chyba muszę zacząć eksploatować mój aparat do granic możliwości!

Ja zaczynałem od kompakta analogowego (Minolta ^^), ale funkcji to miał on tyle:
- zrób zdjęcie
- ustaw wartość ISO filmu
- włącz lampę błyskową

Przeżył on wiele (w tym raz go zarzygałem Big Grin, ale foci dalej i trzymam go na pamiątkę)

Robiłem nim takie zdjęcia (miałem wtedy koło 6 - 7 latek Big Grin):
[Obrazek: 344035186_25b26a0e6d.jpg?v=0]

Marzyłem o "aparacie z teleobiektywem" (czyt lustrzance analogowej z obiektywem z dużym przybliżeniem), ale w drugiej połowie lat 90 sama taka lustrzanka kosztowała 1500 - 1700 zł (radziłbym pamiętać o inflacji, wtedy 1500zł to było naprawdę w pizdu) więc musiałem się obejść smakiem...

Jak tylko pojawiło się w Polsce National Geographic to zacząłem ich prenumerować (kojarzyłem ich ze świetnych fotografii) i to już ostatecznie mnie wciągnęło w fotografię Big Grin.

Około roku 2002 dostałem pierwszą cyfrówkę HP 850, 4mpix, 8x zoom cyfrowy, tryby półautomatyczne (TV i AV) i takie zdjątka robiłem:
[Obrazek: 167587223_25f83f2575.jpg?v=0]
[Obrazek: 208914745_7915348c3a.jpg?v=0]
[Obrazek: 167587869_99fa2e423b.jpg?v=0]

W 2007 roku zainwestowałem w amatorską lustrzankę cyfrową + akcesoria ;-) no i wziąłem się za poważniejszą fotografię ;-)... a dalszą historię już znacie...

----------------

Więc Szymciu nie narzekaj na swój sprzęt! Ciężko pracuj, wzoruj się na początku na innych fotografiach i nie poddawaj się! ;]

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
13-06-2009 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #97
Re: Fotografia
Radek, naprawdę wielkie dzięki za te rady. Przydadzą się na pewno. A poddawać się nie mam zamiaru. Toć nie bez kozery zostałem Szkolnym Fotografem :twisted:

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
13-06-2009 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #98
Re: Fotografia
To i ja się ujawnię: http://mekowhy.deviantart.com/gallery/

Co sądzicie, wiem że słabe ^^,
13-06-2009 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #99
Re: Fotografia
Szymcio napisał(a):Radek, naprawdę wielkie dzięki za te rady. Przydadzą się na pewno. A poddawać się nie mam zamiaru. Toć nie bez kozery zostałem Szkolnym Fotografem :twisted:

http://www.mediafire.com/?fl62xknvoo5
pass: up4Audiok
Zawartość:
Cytat:National Geographic - Fotografia cyfrowa cz. I i cz.II - Rob Sheppard.pdf
National Geographic - Szkoła fotografowania - Peter K. Burian, Robert Caputo.pdf - POLECAM
(frg.[helion.pl]) 100 sposobów na fotografie cyfrowa.pdf
(frg.[helion.pl]) fotografia cyfrowa1 .pdf - David D. Busch
(frg.[helion.pl]) fotografia cyfrowa2.pdf - Ben Long
ABC Fotografowania(bitnova.info).doc
Aparaty minolta.PDF
Błędy fotografii akwarystycznej.PDF
CHiP Special - Fotografia cyfrowa (*html)
Filtry w fotografii przyrodniczej i nie tylko.PDF
Fotografia Cyfrowa - Hobby.doc
Fotografowanie ryb akwariowych.PDF
John Shaw - Fotografia Krajobrazu (*html)
Poradnik Fotografii Cyfrowej.pdf
Portrety.pdf
Slowniczek Terminow Fotografii Cyfrowej.pdf
W poszukiwaniu zlotego grala - granice fotografii 35mm.PDF
Interaktywne info o forogrfii (*html) jezioro.com.pl
Obiektyw do lustrzanki cyfrowej - 12 czesci.pdf [fotopolis.pl]
ABC Fotografii cyfrowej.pdf [fotopolis.pl]
Bichromie, czyli jak stworzyć idealną fotografię czarno-białą do druku.pdf [fotopolis.pl]
(frg.)Ekspozycja bez tajemnic- Bryan Peterson.pdf [fotopolis.pl]
Jak uratowac zdjecie.pdf (artykuly: Efekty specjalne na warstwach, Tonowanie zdjęć i praca na warstwach, Photoshop Elements bez tajemnic czytaj, Zastosowanie komputerowego retuszu w portrecie, przygotowanie do prezentacji w internecie, wielokrotna ekspozycja i poprawne naświetlanie trudnych scen, walka z prześwietleniem, obróbka plików RAW, jakość kompresji JPEG i RAW, efekt czerwonych oczu, niedoświetlenie) [fotopolis.pl]
Jak lepiej fotografować.pdf (artykuly: dlaczego fotografia kolorowa, jaki aparat fotograficzny kupic, dlaczego fotografia czarno-biala, Ruch - jak go fotografować, Migawka kontra przysłona) [fotopolis.pl]
Cyfrowa ciemnia.pdf [fotopolis.pl]
Fotografia nocna.pdf [fotopolis.pl]
Trudne zdjęcia staną się łatwe.pdf [fotopolis.pl]
Głębia ostrości - co to jest.pdf [fotopolis.pl]
Kadrowanie i kompozycja obrazu.pdf [fotopolis.pl]

Resztę radzę na początku zlać ;-).... każdemu polecam na początek książkę, którą wytłuściłem i podkreśliłem ;]

A i ten... pamiętajcie, że nie ma fotografa, który fotografuje wszystko... tzn równie dobrze fotografuje ludzi i np. roślinki. Fotografia jest tak rozległa i jest tak wiele różnych technik, że jeśli czujecie jak Was mdli jak fotografujecie np. grzybki to dajcie sobie siana i szukajcie tego co co lubicie fotografować i idźcie w tym kierunku. Nie ma sensu robić wszystkiego, lepiej robić jedną rzecz, ale zajebiście.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
13-06-2009 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #100
Re: Fotografia
Chcę tę książkę :? Tylko nie wiem, gdzie ją nabyć. Na Allegro?

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
13-06-2009 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #101
Re: Fotografia
Szymcio napisał(a):Chcę tę książkę :? Tylko nie wiem, gdzie ją nabyć. Na Allegro?
No masz jak coś PDFa w tej paczcie co podałem Big Grin. A na Allegro powinieneś ją dostać ;] (dzisiaj jak szukałem to była na bank 1 aukcja)


-------------------

o znalazłem samą Szkołę Fotografowania:
http://hotfile.com/dl/3899622/6a74ed1/f ... o.rar.html

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
13-06-2009 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #102
Re: Fotografia
Jako że miałem w końcu na krótkim urlopie trochę czasu...

[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

Regularnie to pstrykam tylko coś takiego...

[Obrazek: 6.jpg]

ps mam nadzieję, że foty widać, bo pierwszy raz używam do takich celów dropboxa ;p

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
13-06-2009 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #103
Re: Fotografia
matys napisał(a):Radzio, a czemu prawie każde zdjęcie robisz po ukosie?
A myślisz, że łatwo po pijaku jest utrzymać prosto aparat?


Fan United od 1992 roku
14-06-2009 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #104
Re: Fotografia
Michał, jaki masz aparat? To drugie zdjęcie ciekawe. Fajny stwór Smile

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
14-06-2009 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #105
Re: Fotografia
Wedle tego co twierdzą FX'y (a one rzadko kłamią) to Soniacza Alfa 200.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
14-06-2009 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości