Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #1
Re: Primera Division
manfan95 napisał(a):Przyganiał kocioł garnkowi, bo sami kpią z Realu, ale takie perełki jak Ibra to tylko boski Pep mógł wyłowić. To samo dotyczy śmiania się z Manchesteru, a tu nagle bęc. Barcelona ma mniejszy dług, ale jest to dług klubu, a u nas zadłużenie należy do Glazerów, więc pod względem ekonomicznym jesteśmy lata świetlne przed FCB.
I co z tego, że dług jest Glazerów, skoro obciążyli nim klub? Nie rozumiem, jak miałoby to poprawić sytuację.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
29-07-2010 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #2
Re: Primera Division
Poprawia to o tyle sytuacje, że razem z odejściem Galzarów odejdzie dług. Barcelona nie ma że tak powiem tego "komfortu".



Mój Blog: Pod presją czasu
29-07-2010 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #3
Re: Primera Division
Nie odejdzie, bo przejdzie na następnego właściciela, który zrobi to samo co Glazarowie Smile
29-07-2010 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #4
Re: Primera Division
Minh napisał(a):Nie odejdzie, bo przejdzie na następnego właściciela, który zrobi to samo co Glazarowie Smile
Bes sęsu przecież to jest. Kto by chciał kupić dług :lol: Nie no, to chyba tak nie działa. Przychodzi nowy inwestor(dajmy na to Red Knights), daje Glazerom 1,5 mld za klub, wtedy Glazer spłaca długi, a reszta dla niego. Czy nie?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
29-07-2010 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #5
Re: Primera Division
Z tym, że nowy inwestor zapewne też zaciągnie dług. No chyba, że jakiś szejk pierdolnie w stół jakiegoś ranka i wyłoży hajs ze skarbca. Ale to chyba jeszcze gorsze od Glazerów.
29-07-2010 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #6
Re: Primera Division
matys napisał(a):Bes sęsu przecież to jest. Kto by chciał kupić dług
Firmy windykacyjneSmile. Ale nikt nie kupiłby długu, tylko zadłużony klub. Przecież to nie jest tak, że Glazer podbiera z kasy United, żeby zapłacić odsetki. Z chwilą obciążenia klubu tym zadłużeniem, to nie Glazer go ma, tylko Manchester. Nie wiem jaki jest status prawny klubów sportowych w Wlk. Brytanii, ale mi się myśli, że właśnie tak jest.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
29-07-2010 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #7
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
Ja się na tym kompletnie nie znam, więc moje rozumowanie może być totalnie z dupy.

Czyli jeżeli ktoś odkupi United, to cała kasa idzie to kieszeni Glazera, a dług się nie zmniejsza ani o funta?

panopticum napisał(a):Przecież to nie jest tak, że Glazer podbiera z kasy United, żeby zapłacić odsetki.
No a skąd pobiera?

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
30-07-2010 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #8
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
IMO jak ktoś odkupi United od Glazerów, to Amerykańce spłacają dług. Ale nowy właściciel też zaciągnie dług i znów obarczy nim United. Wyjdzie na to samo.
30-07-2010 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #9
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
matys napisał(a):Czyli jeżeli ktoś odkupi United, to cała kasa idzie to kieszeni Glazera, a dług się nie zmniejsza ani o funta?

Zależy jak się dogadają. Zresztą, Glazer przecież nie chce sprzedać United. Jego byznesowe ymperium się chyba tylko dzięki temu trzyma. A Kula go wychwalał jako sprawnego biznesmena .
Cytat:No a skąd pobiera?
No w sensie, że to jest dług United teraz i United go płaci. Nie, że to dług Glazera i on żeby spłacić coś bierze od United, coś od tej amerykańskiej drużyny i jakoś się kręci. Przynajmniej tak mi się wydaje. Bo te długi są podzielone na poszczególne podmioty, dlatego głupie było pisanie przez dziennikarzy, że Manchester ma ponad miliard funtów długów. Tyle mają wszystkie podmioty posiadane przez Glazera, Manchester jest obciążony "tylko" 700-800 milionami.

Tak mnie się wydaje, ale przyznam, że finanse to nie jest moja mocna strona.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
30-07-2010 11:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #10
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
panopticum napisał(a):Zależy jak się dogadają. Zresztą, Glazer przecież nie chce sprzedać United.
Wiem, ale pogdybać se można Wink

No to pewnie ten żydo-amisz na pewno nie będzie chciał z pieniędzy jakie by dostał spłacać długu United, bo po chuj, jak to i tak nie byłby już jego problem, w momencie sprzedania klubu.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
30-07-2010 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
Minh napisał(a):IMO jak ktoś odkupi United od Glazerów, to Amerykańce spłacają dług. Ale nowy właściciel też zaciągnie dług i znów obarczy nim United. Wyjdzie na to samo.

A jeżeli kogoś stać na kupno klubu bez zaciągania kredytu? Nie można zamykać tego tylko do jednej opcji..
30-07-2010 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #12
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
To ja już wole Glazerow od arabskich szejkow Wink
30-07-2010 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #13
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
W sumie niezły biznes, kupić klub za pieniądze, których się nie posiada po czym przerzucić dług na klub i go sprzedać a całą kasę schować do kieszeni Smile

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
30-07-2010 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #14
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
Ano, mnie zawsze wydawało się to genialne. Tyle, że zły klub sobie wybrał do tego, teraz muszę go nienawidzić.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
30-07-2010 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Dług, Glazer, sprawy własnościowe etc.
Za bardzo to on się tym chyba nie przejmuje...
30-07-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości