Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redcafe.pl - oceny, sugestie, propozycje
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1036
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):Nie wiem o czym Radzio z Michałem rozmawiali, ale przecież RC mogłoby być forum zarówno dla Redloga, jak i Diably.com.
Oczywiście, że tak, chyba nikt nie myślał inaczej.
radzio napisał(a):Jeśli uda się odbudować RL
Problem jest taki, że łatwiej jest coś stworzyć od zera niż reanimować trupa. Z drugiej strony Redlog jako uznana kiedyś marka ma pewien handicap, gdyby tylko udało się zgromadzić redaktorów piszących artykuły na wysokim poziomie i co równie ważne regularnie, byłaby jakaś szansa. Bo to jest sedno, a nie nowy layout.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
29-08-2013 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #1037
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Co do Redloga - na początku swojej przygody kibicowskiej, początkiem 2008 roku, parę tygodni spędziłem bodaj na każdej większej ze stron o United. Było Devilpage, był MUFC, było manusite, było manutd.pl, ale gdy pewnego dnia dzięki reklamie na którejś ze stron wszedłem na Redloga, zostałem tu już na dłużej. Wink Od początku zauroczył mnie poziom publicystyki, często wyrafinowany poziom humoru, który w przeciwieństwie do pozostałych stron niewiele miał wspólnego z rynsztokiem, dość oryginalny styl i formuła wieloosobowego bloga, streamy, a nawet relacje na żywo z meczu, ładny design, brak błędów ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych czy interpunkcyjnych. To wszystko zrobiło na mnie spore wrażenie, a takiej przyjemności, jaką miałem z czytania wczesnego RL, nie przypominam sobie ani przy Okońskim, ani przy Stecu, Stanowskim, Polu, Czado czy kto tam jeszcze jest. Dziś to już nie jest aż tak wysoki poziom, ale, tak jak pisaliście: poza RL i (mocno ewentualnie, i to głównie dzięki transferom z redakcji RL z czasu, gdy obie strony miały umowę partnerską) MUFC-em dobrej publicystyki o United, a nawet o lidze angielskiej, jeżeli chodzi o "amatorskich" dziennikarzy, nie ma nigdzie. Dlatego Redlog, o ile prócz mnie i Radka ktoś jeszcze z redakcji będzie chciał ciągnąć ten wózek, powinien pozostać tym jasnym punktem na mapie piłkarskiego blogowania.

Reklama - tak, tutaj zgadzam się zdecydowanie. Kiedyś to było centrum, dziś wypada to znacznie gorzej, a jeżeli nie chcemy na efekty naszej pracy czekać paru lat, reklama jest konieczna. Tak jak pisze Adis, mamy też już swoją historię, co działa na korzyść, uzbieraliśmy ~3k fanów na FB, i gdyby powstało na nowo coś ciekawego na bazie RL, gdyby może redakcję zasiliła jakaś świeża krew, coś z tego mogłoby jeszcze być.

Może jednak być tak, że RL nie będzie w stanie wspiąć się już na ten poziom, by samodzielnie powrócić na szczyt. Osobiście bardzo spodobał mi się pomysł współpracy, a może nawet fuzji z bardzo dobrze zapowiadającą się skądinąd stroną Michała, która wydaje się być odpowiednia poziomem (bo po Michale można się spodziewać, że publikowane przezeń informacje nie będą raczej pustymi spekulacjami nastawionymi wyłącznie na popularność). Naszym celem nie było nigdy bicie rekordów popularności, i tym razem też chyba nie o to chodzi - ale takie coś mogłoby pomóc w stworzeniu pewnej niszy, stojącej na wysokim poziomie, ale i takiej, w której codziennie się coś dzieje. Nawet zmiana tematyki RL w kierunku raczej Premier League niźli United raczej tutaj nie pomoże, nie sądzę, by osiągalna była ponownie formuła "jeden wartościowy tekst dziennie". Dlatego forum, bardziej powiązane ze stroną (chociaż wspólny czat nie wypalił Smile ), a przede wszystkim newsy - bo i po co zaganiać po nie do konkurencji, jeżeli ktoś wiedzę o United czerpać może wyłącznie od nas? - mogą dać Redlogowi przetrwanie, a stronie Michała dobry start.

Co do konkursu - RL to jest taka marka, że nagrody oczywiście dałoby się skombinować. Ale typer nie jest właściwym tropem, bo jak pisze Radek: by typować, wystarczy wejść, wytypować i wyjść. Jeżeli już, proponowałbym raczej coś, co sprawi, że ludzie zawiążą się w grupy, że będą ze sobą rozmawiać. Haxball? Piłkarzyki? Przykłady Wiewióra, buriego czy Zashiego pokazują, że można grać bez większej aktywności na reszcie forum, ale to dzięki haxowi na RC pojawił się taki robaldo, piłkarzyki były pierwszym, czym zainteresował się KARTONick, a nawet ja bez haxa prawdopodobnie na Redcafe wpadałbym jedynie okazjonalnie, jak przed grami.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
29-08-2013 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #1038
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
KARTONick napisał(a):Wystarczy znaleźć sponsora w postaci jakiegoś sklepu sportowego. Smile
Gdyby do (sorry, ale szczerze) niszowego forum + tylko do typera (Radzio to rozwinął) przychodzili ot tak sponsorzy, to żylibyśmy w pięknym świecie Smile

RedLucas napisał(a):Jedynie mufc ma naprawdę dobrą publicystykę.
Muszę się przyjrzeć, bo jak sprawdzałem ich poziom (a także częstotliwość, przy czym wiadomo, że jest to strona niusowa), nie dostrzegłem wielkiej różnicy.

Adis napisał(a):Odbiegając trochę (...) był kiedyś pomysł stworzenia takiego serwisu?
Radzio odpowiedział, dodam ze swojej strony.
Może i był pomysł w głowie Radzia czy innych (gdy mnie jeszcze w RL nie było), ale mi się nigdy w to nie chciało pakować. Nigdy nie rajcowało mnie tłumaczenie wciąż tych samych (Rooney/Ferdinand/Neville ostrzega/dziękuje/chwali Liverpool/Manchester/Rooneya, który jest [nie]zadowolony/szczęśliwy/podekscytowany perspektywą....) tekstów z angielskiego na polski, uważałem to za stratę czasu zarówno dla mnie, jak i większości ekipy stworzonej w moim odczuciu do wyższych celów Wink. Myślałem ponadto, że stalibyśmy się tylko kolejną słabszą lub lepszą, ale kopią DP czy MS.

sebos_krk napisał(a):Wielokrotnie widziałem jak gorąca dyskusja toczyła się w komentarzach, a nie na RC.
Wielokrotnie widziałem też sytuację odwrotną Wink

Intel napisał(a):(bo po Michale można się spodziewać, że publikowane przezeń informacje nie będą raczej pustymi spekulacjami nastawionymi wyłącznie na popularność)
Ja się nie chcę (broń Boże!) wtrącać Michałowi, ani doradzać, ani sugerować. Ale takie coś (na jakiejkolwiek stronie, nie mówię tu konkretnie o diably.com) można wrzucać do działu "fantastyka" niewyeksponowanego gdzieś z boku Tongue

Adis napisał(a):Problem jest taki, że łatwiej jest coś stworzyć od zera niż reanimować trupa.
+1

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2013 12:18 przez Kosma.)
29-08-2013 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #1039
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Taka o to hybryda:
Dobra, znana z redloga publicystyka,
Portal informacyjny, który prócz pierwszego zespołu będzie również dostarczał aktualne newsy o drużynach młodzieżowych czym już się wyróżnimy na tle innych,
Mocno promowane forum
Rozbudowana strona na facebooku

Tylko pozostaje kwestia odświeżenia redakcji...

Intel napisał(a):ale to dzięki haxowi na RC pojawił się taki robaldo
Cóż chłopak miał zrobić, jak nigdzie indziej nie chcieli z nim graćTongue


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2013 12:48 przez sebos_krk.)
29-08-2013 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #1040
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
(29-08-2013 12:25)sebos_krk napisał(a):  
Intel napisał(a):ale to dzięki haxowi na RC pojawił się taki robaldo
Cóż chłopak miał zrobić, jak nigdzie indziej nie chcieli z nim graćTongue

Tak uściślając, to wszystko zaczęło się jednak od redloga, który przyciągnął mnie czym!? Konkursem świątecznymBig Grin Potem na redlogu pojawiła się zachęta do grania w haxa i dopiero wtedy, na samym końcu było redcafe.Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
29-08-2013 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1041
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Intel napisał(a):Haxball? Piłkarzyki?
Snooker! Idea

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
29-08-2013 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #1042
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
(29-08-2013 13:32)Adis napisał(a):  
Intel napisał(a):Haxball? Piłkarzyki?
Snooker! Idea

Sesja poprawkowa :[

Gdzie jest Groszek?
29-08-2013 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #1043
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Snooker jest fajny Smile
Ale to raczej 1 vs 1 i to troche smutne.
29-08-2013 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #1044
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Prawda jest taka, że 90% sukcesu jakiegokolwiek bloga to jest poziom tekstów. Dopiero za tym idą wszelkie inne pomysły, promocja, konkursy itd. Jak będą dobre teksty to będą ludzie, w innym wypadku najlepsza burza mózgów Wam nie pomoże. Redloga polecił mi prawie 6 lat temu, kumpel, który jest kibicem... Milanu. Stwierdził, że czyta go co 2-3 dni i chciałby aby taki blog powstał o Milanie. Tylko, że to były czasy gdy teksty takich autorów jak MattMan czy vtg87, czytało się z czystą przyjemnością, nie tylko kibicom Manchesteru United, ale również każdemu fanowi piłki nożnej (o czym może świadczyć nie tylko przykład mojego kumpla, ale też wielu innych kibiców innych klubów, którzy Redloga odwiedzali regularnie). Niestety, jak wiadomo nic co piękne nie może trwać wiecznie, stara gwardia odeszła (z różnych powodów), a na ich miejsce przyszli ludzie, którzy mieli lepszy bądź gorszy warsztat dziennikarski, ale nie mieli w swoim stylu pisania tego "czegoś" co rozróżnia tekst poprawny od tekstu fenomenalnego, po którym szczękę zbiera się z podłogi. Nie czytam Redloga regularnie już od dłuższego czasu, wiec mogę nie mieć do końca racji, ale od wielu lat nie pojawił się tam tekst, który by spowodował, że wyrwało mi się przed komputerem "wow", a wcześniej takie teksty pojawiały się regularnie. Także obawiam się panowie, że jeśli nie znajdziecie ludzi, którzy po prostu swoim stylem pisania pociągną masy, to nic się z Waszych różnych pomysłów nie wykluje. Bo blog bez dobrej zawartości, chociażby najlepiej wypromowany, nie przyciągnie ludzi na dłużej.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
29-08-2013 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #1045
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Hubson napisał(a):Snooker jest fajny Smile
Ale to raczej 1 vs 1 i to troche smutne.
Nawiązywałem do tego co pisał Intel
Intel napisał(a):Jeżeli już, proponowałbym raczej coś, co sprawi, że ludzie zawiążą się w grupy, że będą ze sobą rozmawiać. Haxball? Piłkarzyki?
wtedy dość dużo się działo na czacie i na stołach, przecież mecz mogło obserwować więcej osób, niekoniecznie musiały być to 2 osoby przy stole.

http://redcafe.pl/showthread.php?tid=630

Lasq napisał(a):ale nie mieli w swoim stylu pisania tego "czegoś"
Dokładnie. Brakowało moim zdaniem takiej łatwości, lekkości pisania, giętkiego języka, nawet jeśli tekst był względnie ciekawy i poprawny, to sporo przez to tracił na odbiorze. To atrybut, który nie jest do wyćwiczenia, oczywiście można coś tam poprawiać, doszkalać się, ale z nim się trzeba po prostu urodzić, jak z każdym innym naturalnym talentem.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
29-08-2013 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #1046
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):Taka o to hybryda:
Dobra, znana z redloga publicystyka,
Portal informacyjny, który prócz pierwszego zespołu będzie również dostarczał aktualne newsy o drużynach młodzieżowych czym już się wyróżnimy na tle innych,
Mocno promowane forum
Rozbudowana strona na facebooku

Do tego dodałbym Twittera, na którym siedzi - w moim mniemaniu - więcej kibiców niż na facebookach. Nie mówię tu o "kibicach" typu "8-letni Karol, kibic Realu od 5 lat", ale o ogarniętych ludziach. Jakieś dwa miesiące temu nawet oficjalna strona manutd.com założyła Twittera. Ja sam śledzę prawie 1150 osób(choć muszę zrobić selekcję w najbliższym czasie), z czego połowa jest związana z United. I można znaleźć wiele osobistości: RvP, który przedwczoraj powrócił na Twittera, Carrick, Rooney... Jest ich kilku. W dodatku prezenterzy MUTV, znani kibice jak O'Sullivan.

I mam jeszcze jeden pomysł. Gadżety. Podobnie kiedyś zrobiła strona polskiego FC Borussii Dortmund(wiem, bo sam zamówiłem Big Grin ). Mogę załatwić ze dwa projekty - potem wystarczy je zrobić(wszystkim mogę zająć się ja). Gdzieś w dwóch miejscach dokleimy reklamę w postaci linku do RC i diably.com(o ile współpraca wypali?) i możemy sprzedawać jako cegiełki. Znaczy się tak... Przypuśćmy, że koszt 10 vlepek wyniesie 2 zł. Posprzedaję te 10 za 2,30 zł. i te 30 groszy przeznaczamy na RC(chodzi mi o sponsoring jakiegoś turnieju w Haxa na przykład). Z takiego czegoś powinno się uzbierać trochę. Te vlepki można zareklamować na fejsach, twitterach, Redlogu, diably.com(o ile współpraca wypali), szczerze to i na forum MUSC przecież można napisać. Wink

@EDIT:
Co do Redloga jeszcze - kiedyś były na stronie relacje z każdego meczu. Był taki czat, tam był komentator, każdy kibic w trakcie meczu mógł wymienić spostrzeżenia. Może takie coś przywrócić? Najgorszym zadaniem byłoby oczywiście znalezienie chętnego, ale przecież nie musi tego robić jedna osoba - można i we dwójkę komentować!

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2013 14:06 przez KARTONick.)
29-08-2013 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1047
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Ustosunkuję się do powyższych postów wieczorem. Ale do jednej rzeczy już teraz.

I nie zgodzę z tym, że łatwiej budować od nowa niż robić restart znanej marki. Dobry przykład - kojarzycie Frugo?

Problem jest taki, że na RL prawie nie ma ludzi piszących regularnie. Tylko dużo zastrzyk świeżej krwi. Nowy design jest już gotowy i moim zdaniem miażdży system ;-). Brakuje tylko osób, które chciałyby pisać :/

Forum wymaga dużo mniejszych rewolucji (Adis mi na przykład wspomniał na PW o zmianie wtyczki na lepszy BeerMode :>).

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2013 14:26 przez radzio.)
29-08-2013 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #1048
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
(29-08-2013 11:33)Adis napisał(a):  
sebos_krk napisał(a):Nie wiem o czym Radzio z Michałem rozmawiali, ale przecież RC mogłoby być forum zarówno dla Redloga, jak i Diably.com.
Oczywiście, że tak, chyba nikt nie myślał inaczej.
radzio napisał(a):Jeśli uda się odbudować RL

Problem jest taki, że łatwiej jest coś stworzyć od zera niż reanimować trupa. Z drugiej strony Redlog jako uznana kiedyś marka ma pewien handicap, gdyby tylko udało się zgromadzić redaktorów piszących artykuły na wysokim poziomie i co równie ważne regularnie, byłaby jakaś szansa. Bo to jest sedno, a nie nowy layout.

Szczerze to wątpię, aby jakakolwiek strona teraz miała szansę przebić w polskiej scenie United. Można to zrobić wykorzystując jakąś inną markę lub inwestując w chuj kasy (gdyby znalazł się ktoś kto mógłby zatrudnić ludzi i wyłożył kasę na marketing i był przygotowany na bycie przez 3 a nawet 4 kwartały na ogromnym minusie to wtedy nawet pozycja DP byłaby zagrożona ;-), ale wątpię aby ktoś chciał się w takie coś bawić - kibiców United w Polsce jest zbyt mało i inwestycja mogłaby się nie zwrócić. No chyba, że byłby fanem United i spał na ksie Big Grin )

(29-08-2013 12:11)Krix napisał(a):  
KARTONick napisał(a):Wystarczy znaleźć sponsora w postaci jakiegoś sklepu sportowego. Smile
Gdyby do (sorry, ale szczerze) niszowego forum + tylko do typera (Radzio to rozwinął) przychodzili ot tak sponsorzy, to żylibyśmy w pięknym świecie Smile

RedLucas napisał(a):Jedynie mufc ma naprawdę dobrą publicystykę.
Muszę się przyjrzeć, bo jak sprawdzałem ich poziom (a także częstotliwość, przy czym wiadomo, że jest to strona niusowa), nie dostrzegłem wielkiej różnicy.

Adis napisał(a):Odbiegając trochę (...) był kiedyś pomysł stworzenia takiego serwisu?
Radzio odpowiedział, dodam ze swojej strony.
Może i był pomysł w głowie Radzia czy innych (gdy mnie jeszcze w RL nie było), ale mi się nigdy w to nie chciało pakować. Nigdy nie rajcowało mnie tłumaczenie wciąż tych samych (Rooney/Ferdinand/Neville ostrzega/dziękuje/chwali Liverpool/Manchester/Rooneya, który jest [nie]zadowolony/szczęśliwy/podekscytowany perspektywą....) tekstów z angielskiego na polski, uważałem to za stratę czasu zarówno dla mnie, jak i większości ekipy stworzonej w moim odczuciu do wyższych celów Wink. Myślałem ponadto, że stalibyśmy się tylko kolejną słabszą lub lepszą, ale kopią DP czy MS.

sebos_krk napisał(a):Wielokrotnie widziałem jak gorąca dyskusja toczyła się w komentarzach, a nie na RC.
Wielokrotnie widziałem też sytuację odwrotną Wink

Intel napisał(a):(bo po Michale można się spodziewać, że publikowane przezeń informacje nie będą raczej pustymi spekulacjami nastawionymi wyłącznie na popularność)
Ja się nie chcę (broń Boże!) wtrącać Michałowi, ani doradzać, ani sugerować. Ale takie coś (na jakiejkolwiek stronie, nie mówię tu konkretnie o diably.com) można wrzucać do działu "fantastyka" niewyeksponowanego gdzieś z boku Tongue

Adis napisał(a):Problem jest taki, że łatwiej jest coś stworzyć od zera niż reanimować trupa.
+1

Jeszcze raz powtarzam - patrzcie na Frugo i przykład wskrzeszenia marki ;-).


(29-08-2013 13:22)robaldo napisał(a):  
(29-08-2013 12:25)sebos_krk napisał(a):  
Intel napisał(a):ale to dzięki haxowi na RC pojawił się taki robaldo
Cóż chłopak miał zrobić, jak nigdzie indziej nie chcieli z nim graćTongue

Tak uściślając, to wszystko zaczęło się jednak od redloga, który przyciągnął mnie czym!? Konkursem świątecznymBig Grin Potem na redlogu pojawiła się zachęta do grania w haxa i dopiero wtedy, na samym końcu było redcafe.Wink

Miło słyszeć ;-)

(29-08-2013 13:54)Lasq napisał(a):  Prawda jest taka, że 90% sukcesu jakiegokolwiek bloga to jest poziom tekstów. Dopiero za tym idą wszelkie inne pomysły, promocja, konkursy itd. Jak będą dobre teksty to będą ludzie, w innym wypadku najlepsza burza mózgów Wam nie pomoże. Redloga polecił mi prawie 6 lat temu, kumpel, który jest kibicem... Milanu. Stwierdził, że czyta go co 2-3 dni i chciałby aby taki blog powstał o Milanie. Tylko, że to były czasy gdy teksty takich autorów jak MattMan czy vtg87, czytało się z czystą przyjemnością, nie tylko kibicom Manchesteru United, ale również każdemu fanowi piłki nożnej (o czym może świadczyć nie tylko przykład mojego kumpla, ale też wielu innych kibiców innych klubów, którzy Redloga odwiedzali regularnie). Niestety, jak wiadomo nic co piękne nie może trwać wiecznie, stara gwardia odeszła (z różnych powodów), a na ich miejsce przyszli ludzie, którzy mieli lepszy bądź gorszy warsztat dziennikarski, ale nie mieli w swoim stylu pisania tego "czegoś" co rozróżnia tekst poprawny od tekstu fenomenalnego, po którym szczękę zbiera się z podłogi. Nie czytam Redloga regularnie już od dłuższego czasu, wiec mogę nie mieć do końca racji, ale od wielu lat nie pojawił się tam tekst, który by spowodował, że wyrwało mi się przed komputerem "wow", a wcześniej takie teksty pojawiały się regularnie. Także obawiam się panowie, że jeśli nie znajdziecie ludzi, którzy po prostu swoim stylem pisania pociągną masy, to nic się z Waszych różnych pomysłów nie wykluje. Bo blog bez dobrej zawartości, chociażby najlepiej wypromowany, nie przyciągnie ludzi na dłużej.

Co do Matmana to jak tylko skończyły się kontrowersyjne tematy nie miał o czym pisać i przepadł. I bez korekty Kasi (vtg87) to jego teksty byłyby dość ciężkie do czytania. No a Kasia W. aka vtg87 to dosłownie legenda - niesamowita wiedza o United (przypominam seria Legendy) + kunszt językowy = zajebioza. Ale ile można pisać o legendach - w końcu się kończą, a ludziom zaczyna się nudzić czytanie o historii. Mniej komentowali Legendy a wtedy i motywacja od pisania mniejsza. Ale 100% racji w tym, że blog bez zawartości nie przyciągnie.

(29-08-2013 14:03)KARTONick napisał(a):  
sebos_krk napisał(a):Taka o to hybryda:
Dobra, znana z redloga publicystyka,
Portal informacyjny, który prócz pierwszego zespołu będzie również dostarczał aktualne newsy o drużynach młodzieżowych czym już się wyróżnimy na tle innych,
Mocno promowane forum
Rozbudowana strona na facebooku

Do tego dodałbym Twittera, na którym siedzi - w moim mniemaniu - więcej kibiców niż na facebookach. Nie mówię tu o "kibicach" typu "8-letni Karol, kibic Realu od 5 lat", ale o ogarniętych ludziach. Jakieś dwa miesiące temu nawet oficjalna strona manutd.com założyła Twittera. Ja sam śledzę prawie 1150 osób(choć muszę zrobić selekcję w najbliższym czasie), z czego połowa jest związana z United. I można znaleźć wiele osobistości: RvP, który przedwczoraj powrócił na Twittera, Carrick, Rooney... Jest ich kilku. W dodatku prezenterzy MUTV, znani kibice jak O'Sullivan.

I mam jeszcze jeden pomysł. Gadżety. Podobnie kiedyś zrobiła strona polskiego FC Borussii Dortmund(wiem, bo sam zamówiłem Big Grin ). Mogę załatwić ze dwa projekty - potem wystarczy je zrobić(wszystkim mogę zająć się ja). Gdzieś w dwóch miejscach dokleimy reklamę w postaci linku do RC i diably.com(o ile współpraca wypali?) i możemy sprzedawać jako cegiełki. Znaczy się tak... Przypuśćmy, że koszt 10 vlepek wyniesie 2 zł. Posprzedaję te 10 za 2,30 zł. i te 30 groszy przeznaczamy na RC(chodzi mi o sponsoring jakiegoś turnieju w Haxa na przykład). Z takiego czegoś powinno się uzbierać trochę. Te vlepki można zareklamować na fejsach, twitterach, Redlogu, diably.com(o ile współpraca wypali), szczerze to i na forum MUSC przecież można napisać. Wink

@EDIT:
Co do Redloga jeszcze - kiedyś były na stronie relacje z każdego meczu. Był taki czat, tam był komentator, każdy kibic w trakcie meczu mógł wymienić spostrzeżenia. Może takie coś przywrócić? Najgorszym zadaniem byłoby oczywiście znalezienie chętnego, ale przecież nie musi tego robić jedna osoba - można i we dwójkę komentować!

Relacje takie nie mają racji bytu. Każdy jakiś stream ogląda albo w TV i często niektórzy sa kilka sekund przed innymi. Już lepiej spotykać się na czacie i na luzie "razem" oglądać bez komentatora. W sumie naturalnie się to działo na czatach u nas dość często. No i z własnego doświadczenia wiem (zawsze wrzucałem streamy przed meczem np.), że mało kto wytrzyma żeby co tydzień takie coś prowadzic. Po prostu człowiek ma po pewnym czasie dość.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2013 18:29 przez radzio.)
29-08-2013 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #1049
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
radzio napisał(a):Jeszcze raz powtarzam - patrzcie na Frugo i przykład wskrzeszenia marki ;-).
Frugo się tak nie stoczyło przed zejściem z rynku.

KARTONick napisał(a):Co do Redloga jeszcze - kiedyś były na stronie relacje z każdego meczu. Był taki czat, tam był komentator, każdy kibic w trakcie meczu mógł wymienić spostrzeżenia. Może takie coś przywrócić?
To miało sens, gdy nie każdy internauta dawał radę oglądać streamy. Teraz chyba nie ma ludzi z netem, którzy musieliby korzystać z takiej relacji.

Gdzie jest Groszek?
29-08-2013 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KARTONick Offline
MONARCHA
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 12
Post: #1050
RE: RedCafe.pl - ocena, sugestie, propozycje
Krix napisał(a):
KARTONick napisał(a):Co do Redloga jeszcze - kiedyś były na stronie relacje z każdego meczu. Był taki czat, tam był komentator, każdy kibic w trakcie meczu mógł wymienić spostrzeżenia. Może takie coś przywrócić?
To miało sens, gdy nie każdy internauta dawał radę oglądać streamy. Teraz chyba nie ma ludzi z netem, którzy musieliby korzystać z takiej relacji.

Ale teraz można urządzić stream na Redlogu i obok czat. I wtedy każdy oglądałby mecz i przy okazji można pośmiać się z Torresa, że nie trafił, powyzywać Suareza, bo gryzie albo pobłogosławić Robina za piękną bramkę. Wink

Because… this is my legacy, legacy, heir...
This is my legacy, legacy, heir...
There’s no guarantee, it’s not up to me you can only see,
This is my legacy, legacyyy!
29-08-2013 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości