Redcafe.pl - Manchester United Forum

Pełna wersja: Siatkówka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Tak jak nie oglądałem prawie całego turnieju, to udało mi się obejrzeć mecze z Włochami i Brazylijczykami. Rosję już sobie odpuściłem bo niestety nie mogłem zarwać nocy.

Z Italią świetnie zadziałały zmiany. Fajnie było zobaczyć na boisku Zagumnego :-D do tego świetna gra Ruciaka i osiągnęliśmy, coś co po dwóch pierwszych setach wydawało się niemożliwe. Przed meczem z Brazylią szczerze mówiąc bałem się, że Anastasi uparł się żeby od pierwszych minut grał Żygadło. Jednak cel minimum został osiągnięty i z tego trzeba się cieszyć.

Drugie miejsce to oczywiście świetna sprawa, jednak trochę niedosytu pozostało. Z Brazylią przegraliśmy na własne życzenie. Jasne, że chłopaki ucieszyli się z awansu i mogli się rozluźnić, ale są profesjonalistami, więc powinni byli dociągnąć to zwycięstwo do końca. Przydałoby się nam takie prestiżowe zwycięstwo, które chociaż trochę podkopałoby mit o niezwyciężonej dla nas Brazylii. Tak jak pisałem, meczu z Rosją nie oglądałem, ale też nie rozumiem jak można było tak utknąć na 14 punkcie :/

Nie wiem też jak to wyglądało w ciągu całego turnieju, ale nie podobała mi się forma Kurka w tych dwóch meczach. Jasne, że Bartek nie będzie cały czas grał na najwyższych obrotach, jednak trochę dziwi mnie w tej sytuacji upór Anastasiego, który w takiej sytuacji strasznie odwlekał zmianę naszego przyjmującego. No i kluczowa kwestia - poprawić zagrywkę :!:
Sirius napisał(a):No i kluczowa kwestia - poprawić zagrywkę
Na przestrzeni całego turnieju nasza ten element funkcjonował bardzo dobrze jak na nas. Bardzo często odrzucaliśmy od siatki, sporo było asów. To już nie jest tam sama zagrywka co za Lozano czy Castelaniego.
Chodziło mi akurat o zagrywkę Bartka Wink W tych dwóch meczach pamiętam chyba tylko jedną serię w jego wykonaniu, kiedy posłał kilka bomb w swoim stylu, bo zazwyczaj to wszystko zatrzymywało się na siatce.
A tak jeśli chodzi o Bartka to bardzo kiepsko to wyglądało. Szczególnie w jednym spotkaniu, w którym chyba tylko 1 z 10 jego zagrywek nie skończyła się punktem dla przeciwnika.
:shock:
Andrea Anastasi <3

Człowiek roku, a przecież przed nami jeszcze najważniejsze impreza tego roku! Nie musimy się obawiać nikogo, to inni muszą się bać nas. Wspaniale wygląda nasza reprezentacja, a oglądanie ich gry to czysta przyjemność. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

Siatkarski świecie, Polska Ci ucieka! Smile
Wielka klasa naszej drużyny podczas całego turnieju a dzisiaj mieliśmy potwierdzenie wspaniałej formy. Brawa dla drużyny, brawa dla trenera, co tu mówić, jesteśmy wielcy :-D
Generacja Polski w siatkówce >> genracja Hiszpańska w piłce nożnej Big Grin
No wiadomo, my trzy kontakty i gol, a oni to jedną akcję z 5 minut by grali :-D
Naprawdę dobre spotkanie w wykonaniu Polaków. Można by rzecz, w końcu!

Pierwszy set nie napawał optymizmem. Fatalne przyjęcie, przez co w ataku wypadliśmy bardzo słabo no i stało się tak, jak się stało. Bardzo słabo wypadł Ignaczak, który miał sporo problemów z dobrym przyjęciem.
Na szczęście w drugim secie nasi zawodnicy zaczęli powoli się rozpędzać. W kolejnym secie mieliśmy zażartą walkę w końcówce, którą na szczęście rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść.
W czwartym secie mieliśmy już całkowitą dominację Polaków. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze i przyjemnie oglądało się naszych chłopaków Smile

W pewnym sensie ten mecz przejdzie do historii. W jednym z setów, nie pamiętam w którym Możdżonek zaatakował z drugiej linii ;o i żeby uczynić całą sytuację nieprawdopodobną dodam, że zdobył punkt.

Bardzo żałuje, że znów przegapiłem kiedy nasi grają w Spodku... kurcze mecz pod nosem, a ja znów oglądać go będę musiał w TV. Z ogromną nadzieją wszedłem dzisiaj w świat i szukałem biletów, niestety wszystko już wyprzedane Sad
Każdy zespół potrzebuje lidera, do którego w razie problemów może zagrać każdą piłkę. My takiego od początku LŚ nie mieliśmy, ale teraz znów jest Kurek i widzimy jak bardzo to się przekłada na cały zespół Wink

Argentyna jednak bardzo lajtowo podchodzi do tej fazy rozgrywek, także nie ma co popadać w huraoptymizm, weryfikacją tego, czy coś się w naszej grze ruszyło będą spotkania z USA.
Myślę iż Polacy dalej mają jakiś problem mentalny.

Kiedy chcą, grają koncertowo. A potem w następnym secie jest kicha jakich mało. Widać to w każdym spotkaniu tegorocznej LS.

Na szczęscie po wczoraj widze światełkona końcu tunelu. :-)
Dobrze że polska drużyna wzięła się za robotę i zaczynają wygrywać oby tak dalej a może uda się coś osiągnąć.
Że umiesz odbijać piłkę i nie masz tyle siły co faceci.
Ogląda tutaj ktoś jeszcze siatkówkę? Jak wczoraj nasi zaprezentowali się w meczu z Turcją? Wczoraj nie mogłem oglądać meczu, ale dzisiaj już z pewnością usiądę przed TV.

Btw. Niemcy ;O z Rosją 3-0 wczoraj, a dzisiaj pokonali Bułgarów 3-2. Jestem w szoku...