Redcafe.pl - Manchester United Forum

Pełna wersja: Wayne Rooney
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie mówię, że trzeba każdego lubić, bo sam jestem wśród tych, którzy uważają, że Roo należała się kara i już.

Napisałem tylko, że jest taka wielka fala kibiców United nawołujących do kary dla Anglika, bo większość za nim nie przepada. Gdyby dotyczyło to choćby Flecza to byłyby to jedynie pojedyncze nieśmiałe głosy mówiące, że kara się należy, a nie twarde protesty, żeby mu wpierdolić karę 10 meczów...
Roo sobie sam na to zasłużył, z niczego to się nie wzięło.
Obejrzyjcie sobie to jeszcze raz, dla mnie to jest kuksaniec. Clattenburg widział - widział. Ferguson widział- widział. Obydwaj uznali, że jest to niegodne większej uwagi. Ale nie, lepiej oczerniać zawodnika, bo nie strzela goli i "chciał" odejść do ManCity.
RedLucas napisał(a):uratował go tylko brak cyrków ze strony rywala.

Skoro czyn Rooneya był ewidentny, to jak wytłumaczyć ten "brak cyrków"? McCarthy rozcierał sobie skroń, więc poczuł co się stało, a jednak nie zachowywał się jak ktoś, kto został intencjonalnie uderzony (oczywiście, wiadomo, Martinez teraz obwieszcza światu, że piłkarze MU specjalnie zagięli parol na jego najlepszego piłkarza i cały mecz odbywało się na niego polowanie, a fani Arsenalu jak zwykle piszą o "akolitach Fergusona" - więc jutro usłyszymy zapewne, że McCarthy nie protestował tylko dlatego, iż "akolici Fergusona" już przed meczem go zastraszali, iż gdyby tak czystym przypadkiem dostał w ryja, to lepiej byłoby dla niego i jego rodziny, gdyby mężnie to zniósł itp. itd. a poza tym każdy wie, że mgłę w Smoleńsku wytworzyli Rosjanie holenderską machiną).

Mubinio napisał(a):Obejrzyjcie sobie to jeszcze raz, dla mnie to jest kuksaniec.

McCarthy się w Rooneya wepchnął, kluczowy jest moment tuż przed zdarzeniem. A Rooney, zamiast, jak przystało na nowoczesnego piłkarza, odlecieć na dwa metry i drzeć się wniebogłosy że go zabili, po prostu gościa przepchnął i leciał dalej. Owszem, przy tym rączka mu poleciała za daleko, więc sfaulował. I sędzia faul odgwizdał, po porozumieniu się z liniowym. Tyle. Każdy z nas widział znacznie gorzej wyglądające przypadki niecelowych uderzeń, nawet prosto w twarz, po których nie było nawet rzutów wolnych. Nie byłoby w ogóle o czym gadać, gdyby nie chodziło właśnie o Rooneya, który przecież sobie "zasłużył".
Johnny99 napisał(a):Owszem, przy tym rączka mu poleciała za daleko, więc sfaulował.
Bardziej za wysoko niż za daleko.
Johnny99 napisał(a):Każdy z nas widział znacznie gorzej wyglądające przypadki niecelowych uderzeń, nawet prosto w twarz, po których nie było nawet rzutów wolnych.
No ale jakie to ma znaczenie? Kiedyś po słynnym kung-fu Shumachera na Battistonie sędzia nie dał wolnego Francuzom, to co, teraz też mają za takie zagrania nie karać?
Johnny99 napisał(a):Nie byłoby w ogóle o czym gadać, gdyby nie chodziło właśnie o Rooneya, który przecież sobie "zasłużył".
I w drugą stronę też to działa. Nie byłoby wielkiego halo gdyby przewrotką takiego gola jak Rooney strzelił O'Shea. Zresztą podobną bramkę strzelił ktoś tydzień później w lidze francuskiej i nie było takiej podniety.

Zresztą to nie pierwszy taki wyczyn Rooney'a:

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/t7beUFlZ-kQ[/flash]

Mubinio napisał(a):Clattenburg widział - widział. Ferguson widział- widział. Obydwaj uznali, że jest to niegodne większej uwagi.
SAF na bank by powiedział, że należy się kara dla Rooney'a. Szkot zawsze przecież krytykuje naszych publicznie za złe zachowania.
matys napisał(a):to co, teraz też mają za takie zagrania nie karać?

Ależ Wigan dostało wolnego. Więc o co chodzi?

Cytat:I w drugą stronę też to działa.

To prawda. Tylko właśnie warto to zauważyć.
Rooney zachował się jak kretyn ale narzekania na FA są bezpodstawne. FA mogła go ukarać tylko i wyłącznie wtedy jeśli sędzia zeznałby, ze całej sytuacji nie widział a tak zeznać nie mógł gdyż widział. Dlatego brak kary dla Roo nie jest żadnym szokiem. FA podlega w tej kwestii gestii UEFA, która wyraźnie mówi, że federacji nie wolno podważać decyzji niezależnych sędziów.
[Obrazek: titanic1.jpg?t=1297701934]

[Obrazek: Blades.jpg?t=1297641062]
Cytat:Rooney do jutra do godziny 19:00 może zareagować na wyrok FA i jeśli zaakceptuje karę, będzie pauzował w dwóch spotkaniach United w angielskich rozgrywkach.

Kochane FA
Żal jak chuj. Lepiej się nawet nie odwoływać, bo znając FA to w wyniku apelacji zwiększą mu karę z 2 do 3 meczów. Więc lepiej to przyjąć i dać szansę w meczu ligowym z Fulham i w FA Cup z ManCity szansę Berbie, Javierowi i Owenowi.
<ściana> <---- Chyba najlepszy komentarz do tego angielskiego PZPNu.
Karę dostanie też Kuszczak za łapanie piłki w ręce.
:shock: :? :oops: :cry: :evil: o_O To tyle tytułem komentarza...
Ja bym się tam cieszył, że nie odjęli nam 3 punktów, bo to w końcu Roo złoczyńca strzelał bramki. <ściana>
Co za kurwy, nie udało się po meczu z Wigan, to udało się teraz.
Przekierowanie